طرح و برنامه​

Group 70
معرفی واحد طرح و برنامه

وظیفه اصلی طرح و برنامه، برنامه ریزی استراتژیک، تدوین نقشه راه و طرح های کسب و کار و حل مسائل سیستمی و فرایندی سازمان با توجه پیچیدگی آن (افراد، تجهیزات، مواد، پول، دانش و اطلاعات و ...) و کمک به یکپارچگی و مدیریت سازمان و بهبود کیفیت محصول می باشد. اساس کار سیستم های مدیریت، چرخه دمینگ می باشد که در سه بعد اصلی زمان، هزینه و کیفیت به بهبود و بهینه سازی فعالیت های سازمان کمک می کند

Group 70
در واحد طرح و برنامه چه می گذرد؟
Group 70
ویژگی های واحد طرح و برنامه

  جذب نیروهای مستعد دانشگاهی از معتبرترین دانشگاه ها
  سرمایه انسانی جوان و خلاق
  طراحی بهینه و خلاق در سریعترین زمان ممکن
  تلاش برای دستیابی به پایین ترین قیمت تولید
  دستیابی به نوآورترین طرح ممکن
  بررسی نیازهای مشتری و تلاش در جهت تحقق و رفع نیازهای وی

Group 58
به روز رسانی و بهبود محصولات تولیدی چگونه انجام می شود؟

به روز رسانی و بهبود محصولات تولیدی یکی از ماموریتهای مهم واحد تحقیق و توسعه می باشد. در این خصوص کارشناسان این واحد با بررسی مواردی از قبیل پیشرفتهای تکنولوژی، نیازهای روز بازار و درخواستهای مشتریان ، آمار بهره وری تولید ، آمار خرابی و غیره اقدام به بهبود مستمر طراحی محصولات تولیدی می پردازند.

Group 485
Group 70
برنامه ریزی و کنترل پروژه

برای تضمین موفقيت در پروژه‌های طراحی و توسعه و همچنین تولید محصول لازم است چرخه‌ی عمر آن مشخص و مدون شده و نظام‌هاي مديريتي لازم برای مديريت چرخه‌ی عمر مذکور، طراحي و استقرار یابند. با توجه به ماموریت شرکت پارلار، پروژه‌های شرکت در دو بخش اصلی پروژه‌های طراحی و توسعه نمونه و پروژه‌های تولید انبوه تعریف می‌شود. پس از نیازسنجی و تعریف پروژه، با همکاری مدیر و تیم پروژه طرح ریزی آن انجام شده و پروژه اجرایی می شود. طبق چرخه PDCA جهت اطمینان از انجام پروژه مطابق طرح ریزی انجام شده، کیفیت، زمان و هزینه های انجام پروژه کنترل شده و انحراف و ریسک های آن مشخص شده و اقدامات اصلاحی برای رفع آنها انجام می شود.

IMG_5838
IMG_5837
IMG_5839
Group 70
برنامه ریزی و کنترل تولید

چرخه عمر پروژه های تولیدی از سفارش مشتری شروع شده و تا تحویل آن به مشتری ادامه می یابد. پس از سفارش گذاری مشتری، ظرفیت سنجی تولید با توجه به منابع موجود انجام شده و برنامه ریزی برای تامین مواد اولیه و قطعات مورد نیاز، زمانسنجی تولید و تحویل بموقع سفارشات انجام می شود. بمنظور افزایش بهره وری عوامل تولید، بالانس تولید، حذف ضایعات و دوباره کاریها، عملیات تولید پایش و کنترل شده و ریسک های آن ارزیابی و مدیریت می شود. همچنین کنترل موجودی مواد اولیه و قطعات جهت اطمینان از تداوم چرخه تولید و عدم توقف آن به علت کسری قطعات و جلوگیری از خریدهای اضافه و انباشت سرمایه در گردش به صورت سرمایه راکد در انبار انجام می شود.

IMG_5844
IMG_5846
IMG_5845
IMG_5857
Group 70
تضمین کیفیت

تضمین کیفیت سیستمی برای اندازه گیری و کاهش خطاها در کلیه فعالیت های سازمان و توسعه محصول مطابق نیاز و الزامات مشتری می باشد. بدین منظور در شرکت پارلار تضمین کیفیت از دو بخش اصلی تشکیل یافته است: سیستم ها و روش ها که ناظر بر کیفیت فرآیندهای سازمان است که تاکید این بخش بر طرح ریزی و انجام فرآیند ها طبق استانداردهای مدیریت کیفیت می باشد. همچنین در این بخش رویه ها و دستورالعمل های شرکت مدون شده و فرآیند ها پایش ،اندازه گیری و تحلیل شده و سعی در اتوماسیون فرآیند ها با همکاری واحد نرم افزار و توسعه سیستم ERP در داخل شرکت می شود. مهندسی کیفیت که ناظر بر کیفیت محصولات شرکت می باشد. بدین منظور این واحد اقدام به توسعه قابلیت اطمینان و آنالیز خطاها و خرابی ها، طراحی آزمایشها، سیستم های اندازه گیری، نمونه برداری و کنترل کیفیت آماری نموده است.

photo_2022-08-02 14.47.28
IMG_5848
IMG_5847

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

جهت ارتباط با واحد طرح و برنامه کلیک کنید